Markéta Procházková-Lutková

Markéta Procházková v předškolním věku velmi ráda malovala a vytvářela šperky z moduritu apod.Jejich fotografie vyšly jako ilustrace v útlé sbírečce básní &bdquoSny bez přístřeší&rdquo vydané vlastními silami, která není totožná se stejnojmennou sbírkou vydanou později v Československém spisovateli.

Před dvěma lety se vrátila k malování z touhy vyzkoušet techniku malování na sklo, ale také proto, že v souvislosti s rekonstrukcí v objektu, kde bydlí a se zdravotními problémy přišla o místo v hudebce a uvažovala o typu nějaké unělecky zaměřené činnosti, kterou by bylo možno vykonávat doma.Činnost pak musela na delší dobu přerušit, protože přišla o pracovní stůl i možnost vypalování.

Její malování na sklo jste možná viděli v krátkém televizním dokumentu o manželích Lutkových na ČT. Na rok pak malování zanechala a nyní se k němu opět vrací a vytváří drobné upomínkové předměty, které je možné i výhodně zakoupit na některých vystoupeních manželů Lutkových, nebo objednat přes internet jako určitou formu drobné pomoci v tíživé životní situaci.

Karafa se siluetou kostela Karafa se siluetou kostela
Karafa s květinovým motivem
Láhev -váza modrá